View unanswered posts | View active topics It is currently Mon Sep 24, 2018 1:50 am

Reply to topic  [ 2 posts ] 
FSW 2013 
Author Message

Postovani gospodine Borota, pogledala sam Vas klip na You tube, pa sam odlucila da Vas kontaktiram. Ja sam gradjevinski inzenjer sa 10 godina radnog iskustva u struci, konkretno, u projektovanju kanalizacije za otpadne vode (wastewater design). Pogledala sam linkove sa dokumentacijom koju treba predati i popuniti odredjene upitnike. Iako ja imam solidno znanje engleskog jezika, popunjavanje i dokumenta mi izgledaju jako komplikovano.
Sta mi mozete preporuciti u vezi toga i koliki je limit za radnike u okviru FSW?
Hvala unapred.
Dragana

Tue Jul 16, 2013 9:42 am
Profile

Postovana,

hvala sto ste se javili.

Sto se tice formulara tu imate par mogucnosti, da ih popunjavate prateci instrukcije na CIC web stranici, da pokusate naci nekoga ko ce Vam oko toga besplatno pomoci ili da nekoga platite da za Vas uradi Vasu aplikaciju (uz Vasu pomoc). Usluge profesionalaca koji se bave imigracijom (advokati i savjetnici) kostaju oko $3000 za FSW aplikacije (zavisi od klijentovih okolnosti) i obicno se placa u tri puta: na pocetku oko 50%, 25% neposredno prije nego sto se cjeli paket posalje u CIC (dakle kad se zavrsi prikupljanje dokumenata i popunjavanje formulara) i 25% na kraju procesa.

Sto se tice ogranicenja broja aplikacija koje ce se primati u FSW pogledajte:

About the application cap

Due to the large number of applications we get, we can only consider a limited number of applications per year. Between May 4, 2013, and April 30, 2014, we will consider no more than 5,000 complete FSW applications for processing. Within the 5,000 cap, we will consider no more than 300 applications per eligible occupation for processing within this same time frame.

This does not apply if you:

have a valid offer of arranged employment, or
are applying under the PhD stream (there is a cap of 1,000 applications in this stream, from May 4, 2013 to April 30, 2014).

Koliko (otprilike) aplikacija je primljeno do sad pogledajte ovdje: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp

Nadam se da ce Vam ove informacije biti od koristi,

Srdacan pozdrav,

Milorad

Fri Jul 19, 2013 2:16 pm
Profile WWW
Reply to topic   [ 2 posts ]